Pronađi svoj recept za zdravlje 

Vrijeme čitanja članka: 4 minute

Trčimo, vježbamo, razmjenjujemo recepte, zdravo se hranimo, meditiramo, mijenjamo životni stil u želji da živimo što dulje i što kvalitetnije. Longevity trend postao je jedna od značajnijih znanstvenih tema, ali i inspiracija velikom broju pojedinaca.

Svijest i briga za vlastito zdravlje postaje sve izraženija te, između ostalog, uz usvajanje zdravih životnih navika, rezultira i učestalom orijentacijom na samoliječenje.

Stoga nas ne čudi da sve više osoba, na dnevnoj razini, poseže za različitim proizvodima u želji da unaprijede svoje zdravlje te ublaže različite zdravstvene tegobe.

Među najčešće korištenima su upravo proizvodi koji sadrže vitamine i minerale, dobre bakterije, prebiotike, koenzim Q10, ali i druge sastojke koji mogu biti korisni saveznici našeg zdravlja.

Zašto nam trebaju dodaci prehrani? 

Vitamini su organski spojevi koji su esencijalni za normalno funkcioniranje ljudskog tijela. Iako ih trebamo u relativno malim količinama u usporedbi s makronutrijentima poput ugljikohidrata, proteina i masti, njihova uloga u očuvanju zdravlja je iznimno značajna.

Vitamini sudjeluju u raznim biokemijskim procesima koji su ključni za život – od stvaranja energije, održavanja imunološkog sustava, pravilnog rasta i razvoja do zaštite stanica od oksidativnog stresa.

Jednostavnije rečeno njihova uloga u normalnom funkcioniranju organizma je nezaobilazna.

Iako je najbolji način unosa vitamina putem uravnotežene i raznolike prehrane, jer se vitamini u hrani prirodno nalaze u kombinaciji s drugim hranjivim tvarima, vlaknima i antioksidansima koji pomažu njihovu apsorpciju, kombinacije vitamina u pažljivo balansiranim dozama u dodacima prehrani dobra su i kvalitetna podrška organizmu čak i kod osoba koje svojoj prehrani posvećuju adekvatnu pažnju.

Može li vitamina biti previše ili premalo?

Nedovoljan unos hranom, nedovoljna apsorpcija te djelomičan ili potpuni nedostatak vitamina (hipovitaminoza ili avitaminoza) može dovesti do poremećaja metabolizma i oštećenja mnogih organa, pa i do niza raznih bolesti. 

Nedostatak vitamina može zahvatiti i specifične populacije poput trudnica, dojilja, osoba u razvoju, starije osobe, pušače, alkoholičare ili oboljele gdje je nedostatak mikronutrijenata povezan s bolestima. 

Čak i među inače zdravim pojedincima, postoji rizik od nedostatka vitamina i minerala, osobito kod osoba koje vode stresan životni stil te konzumiraju brzu i nezdravu hranu.

Stanje suprotno hipovitaminozi je hipervitaminoza koja nastaje kada se u tijelo unesu prekomjerne količine određenog vitamina. Najveći rizik postoji kod unosa vitamina topivih u mastima kao što su A, E, D, K.

Bazirajući dodatni unos vitamina na individualnim preporukama, vodeći računa o zdravstvenom statusu, prehrambenim navikama i birajući proizvode balansiranog sastava i uravnoteženih formulacija mogu se osigurati svi pozitivni učinci suplementacije.

PROMO BelVi by Belupo 

Upoznajte BelVi proizvode 

BelVi je nova linija dodataka prehrani iz Belupa prilagođena potrebama pojedinaca, kako djece tako i odraslih. 

BelVi dodaci prehrani brinu o vašem zdravlju te vas mijenjaju nabolje. 

BelVi Immuno PLUS, BelVi MULTI JUNIOR, BelVi MULTI Q10 i BelVi PRO PLUS.

Proizvodi su bez glutena i ne sadrže šećer

Što je BelVi PRO PLUS? 

BelVi PRO PLUS predstavlja sinergiju 6 milijardi dobrih bakterija, vitamina B1, B2, B6, B12, B9 i prebiotika fruktooligosaharida namijenjenih podršci zdravom srcu i zaštiti stanica od oksidativnog stresa. Odabrani sojevi dobrih bakterija L. acidophilus, L. reuteri, L. plantarum uz prebiotike pokazuju pozitivan učinak na razinu kolesterola i triglicerida koji su važni čimbenici kardiovaskularnog rizika. 

Dolazi u praktičnom pakiranju za direktnu primjenu bez vode u obliku praška ugodnog okusa vanilije

Doziranje: Odrasli i mladi od 14 god 1 x dnevno. 

Neto količina: 28 vrećica

Što je BelVi MULTI Q10? 

Multivitaminski dodatak prehrani s čak 13 vitamina, 10 minerala i koenzimom Q10 za podizanje energije i smanjenje umora i iscrpljenosti. Ova energetska kombinacija dolazi u obliku praška s okusom limuna i cole za direktnu primjenu bez vode.

Doziranje: Odrasli i mladi od 14 god 1 x dnevno. 

Neto količina: 20 vrećica

Što je BelVi MULTI JUNIOR? 

Kombinacija 12 vitamina, minerala s laktoferinom nadoknaditi će energiju, smanjiti umor i podržati zdrav imunitet djece već od 3 godine. 

BelVi MULTI JUNOR razveseliti će najmanje ugodnim okusom limuna i jagode

Doziranje: 1 x dnevno

Neto količina: 60 tableta za žvakanje

Što je BelVi Immuno PLUS? 

Tablete za žvakanje s brzim oslobađanjem nutrijenta i ugodnog okusa limuna i jagode namijenjene su odraslima i djeci iznad 3 godine. Sadrže cink te vitamine B6, B12, C i D koji doprinose normalnoj funkciji imunološkog sustava. 

Doziranje: Odrasli i djeca starija od 3 godine 1 x dnevno

Neto količina: 30 tableta za žvakanje

Pronađi i Ti svoj BelVi!

Dodatak prehrani nije nadomjestak ili zamjena uravnoteženoj prehrani. Važno je pridržavati se uravnotežene i raznovrsne prehrane te zdravog načina života. 

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Povezane teme

Anksioznost

Je li moguće ako sam koristila terapiju za anksioznost da sam imala osjećaj umora i iscrpljenosti?

Probiotici

Probiotici – saveznici zdravlja. Što su, kako djeluju i zašto su važni?

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteU posljednjih nekoliko godina probiotici su postali neizostavan dio razgovora o zdravlju probavnog sustava, imunitetu i općem blagostanju. Probiotici su živi mikroorganizmi, najčešće bakterije i kvasci, koji u odgovarajućim količinama mogu imati blagotvoran učinak na zdravlje domaćina. Najpoznatije probiotičke bakterije pripadaju rodovima Lactobacillus i Bifidobacterium, dok se kvasci poput Saccharomyces boulardii također koriste u probiotičkim […]

Zima

Važnost hidratacije zimi – zašto je ključno piti dovoljno tekućine čak i na hladnoći?

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteKada razmišljamo o hidrataciji, najčešće zamišljamo vruće ljetne dane kada se pojačano znojimo i češće posežemo za vodom. Međutim, zimi je jednako važno unositi dovoljno tekućine, iako žeđ možda nije toliko izražena. Hladan zrak, grijani zatvoreni prostori i fizička aktivnost na niskim temperaturama mogu brzo dovesti do dehidracije, što može negativno utjecati na naš organizam. […]

Liječenje

Prehlada, gripa ili korona – pitanje je sad…

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteRazlika između gripe, prehlade i COVID-19 Zima donosi često obolijevanje od sezonskih bolesti poput prehlade, gripe i COVID-19. Iako dijele mnoge simptome, važno je znati prepoznati razlike kako biste na vrijeme reagirali i spriječili komplikacije. Prehlada Prehlada je zarazna infekcija gornjih dišnih puteva koja zahvaća nos, grlo, sinuse i dušnik. Uzrokuje je više od 200 […]

Stres

Da li bih trebala ponoviti posjet kardiologu ili da sve prepišem umoru i stresu?

Prehrana

Može li prehrana utjecati na naš imunosni sustav?

Vrijeme čitanja članka: 4 minutePrehrambene tvrdnje koje obećavaju poboljšanje zdravlja, jačanje imuniteta i prevenciju bolesti poput karcinoma ili autoimunih bolesti, svakodnevno preplavljuju medije i dijelom su brojnih marketinških kampanja. Postoji mnogo ideja i objašnjenja o tome kako prehrana utječe na naše zdravlje i zašto je upravo određeni način prehrane (ne)poželjan. No, u kojoj su mjeri ti savjeti temeljeni na […]

Iz iste kategorije

Nutricionizam

Lanene sjemenke – sirove ili termički obrađene?

Nutricionizam

Prednosti povremenog posta

Vrijeme čitanja članka: 3 minuteDijete koje uključuju kalorijsku restrikciju pomažu pri mršavljenju i poboljšavaju kardiovaskularno zdravlje. Međutim, dugoročno ih je teško održavati, zbog čega većina ljudi ponovno dobiva izgubljenu masu ili čak povećava početnu masu koju su imali i prije odlaska na dijetu. Suočeni s izazovima održavanja tradicionalnih dijeta, pojavljuju se nove prehrambene strategije. Jedna od njih je povremeni […]

Nutricionizam

Proteini i zdravo starenje: preporuke za osobe srednje dobi

Vrijeme čitanja članka: 4 minutePrema nedavnoj analizi podataka iz istraživanja Nurses’ Health Study (NHS) unos proteina, posebno iz biljnih izvora, u srednjoj životnoj dobi između 40 i 60 godina, povezan je s većim izgledima za zdravo starenje te boljim mentalnim i tjelesnim zdravljem, kod starijih žena. Ova studija navodi se kao prva koja je istražila dugoročne učinke konzumacije proteina […]

Nutricionizam

Nikotinamid-adenin-nukleotid – eliksir mladosti?

Vrijeme čitanja članka: 3 minuteJedna od ključnih i iznimno bitnih molekula na području staničnog starenja je koenzim nikotin amid adenin dinukleotid (NAD+). Istraživanja koja se temelje na metabolomici ukazala su na NAD+ kao središnji metabolički intermedijer povezan s mnogim obilježjima starenja. NAD+ je stanični koenzim koji igra ključnu ulogu u metaboličkim i signalnim reakcijama. Jedna od ključnih metaboličkih funkcija […]

Nutricionizam

Prehrana kod karcinoma dojke i primjena vitamina D

Nutricionizam

Prednosti redovite primjene dodataka prehrani s koenzimom Q10

Vrijeme čitanja članka: 4 minuteKoenzim Q10 (CoQ10), poznat i kao ubikvinon, prirodni je spoj koji se nalazi u svakoj stanici našeg tijela, a najviše u onim organima koji zahtijevaju puno energije, kao što su srce, jetra, mišići i bubrezi. Koenzim Q10 igra ključnu ulogu u proizvodnji energije unutar stanica, konkretno u mitohondrijima, koje nazivamo “energijskim centrima” stanica. Osim toga, […]

Nutricionizam

Tko sve ima koristi od unosa multi vitaminsko mineralnih dodataka prehrani

Vrijeme čitanja članka: 3 minuteOpćenito govoreći, zdrava prehrana osigurava niz nutritivno važnih tvari u biološki optimalnim omjerima i tijelo obično bolje apsorbira mikronutrijente iz hrane nego iz dodataka prehrani. Stoga možemo reći da zdrave osobe koje se pridržavaju principa pravilne prehrane nemaju potrebu za dodatnim unosom vitamina i minerala. Međutim, iako se rutinska nadoknada mikronutrijenata ne preporučuje u općoj […]

Nutricionizam

Laktoferin – saveznik u podršci imunitetu djece

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteU vrtićima i školama, bliski kontakt među djecom i dijeljenje igračaka olakšava širenje virusa i bakterija zbog čega je učestalost obolijevanja od virusnih i bakterijskih bolesti u ovoj populaciji visoka. Također, djeca imaju nedovoljno razvijen imunosni sustav, a osnovne higijenske navike tek usvajaju, što je razlog čestog obolijevanja. Preventivne mjere uključuju redovito pranje ruku, kvalitetnu […]