Pronađi svoj recept za zdravlje 

Vrijeme čitanja članka: 4 minute

Trčimo, vježbamo, razmjenjujemo recepte, zdravo se hranimo, meditiramo, mijenjamo životni stil u želji da živimo što dulje i što kvalitetnije. Longevity trend postao je jedna od značajnijih znanstvenih tema, ali i inspiracija velikom broju pojedinaca.

Svijest i briga za vlastito zdravlje postaje sve izraženija te, između ostalog, uz usvajanje zdravih životnih navika, rezultira i učestalom orijentacijom na samoliječenje.

Stoga nas ne čudi da sve više osoba, na dnevnoj razini, poseže za različitim proizvodima u želji da unaprijede svoje zdravlje te ublaže različite zdravstvene tegobe.

Među najčešće korištenima su upravo proizvodi koji sadrže vitamine i minerale, dobre bakterije, prebiotike, koenzim Q10, ali i druge sastojke koji mogu biti korisni saveznici našeg zdravlja.

Zašto nam trebaju dodaci prehrani? 

Vitamini su organski spojevi koji su esencijalni za normalno funkcioniranje ljudskog tijela. Iako ih trebamo u relativno malim količinama u usporedbi s makronutrijentima poput ugljikohidrata, proteina i masti, njihova uloga u očuvanju zdravlja je iznimno značajna.

Vitamini sudjeluju u raznim biokemijskim procesima koji su ključni za život – od stvaranja energije, održavanja imunološkog sustava, pravilnog rasta i razvoja do zaštite stanica od oksidativnog stresa.

Jednostavnije rečeno njihova uloga u normalnom funkcioniranju organizma je nezaobilazna.

Iako je najbolji način unosa vitamina putem uravnotežene i raznolike prehrane, jer se vitamini u hrani prirodno nalaze u kombinaciji s drugim hranjivim tvarima, vlaknima i antioksidansima koji pomažu njihovu apsorpciju, kombinacije vitamina u pažljivo balansiranim dozama u dodacima prehrani dobra su i kvalitetna podrška organizmu čak i kod osoba koje svojoj prehrani posvećuju adekvatnu pažnju.

Može li vitamina biti previše ili premalo?

Nedovoljan unos hranom, nedovoljna apsorpcija te djelomičan ili potpuni nedostatak vitamina (hipovitaminoza ili avitaminoza) može dovesti do poremećaja metabolizma i oštećenja mnogih organa, pa i do niza raznih bolesti. 

Nedostatak vitamina može zahvatiti i specifične populacije poput trudnica, dojilja, osoba u razvoju, starije osobe, pušače, alkoholičare ili oboljele gdje je nedostatak mikronutrijenata povezan s bolestima. 

Čak i među inače zdravim pojedincima, postoji rizik od nedostatka vitamina i minerala, osobito kod osoba koje vode stresan životni stil te konzumiraju brzu i nezdravu hranu.

Stanje suprotno hipovitaminozi je hipervitaminoza koja nastaje kada se u tijelo unesu prekomjerne količine određenog vitamina. Najveći rizik postoji kod unosa vitamina topivih u mastima kao što su A, E, D, K.

Bazirajući dodatni unos vitamina na individualnim preporukama, vodeći računa o zdravstvenom statusu, prehrambenim navikama i birajući proizvode balansiranog sastava i uravnoteženih formulacija mogu se osigurati svi pozitivni učinci suplementacije.

PROMO BelVi by Belupo 

Upoznajte BelVi proizvode 

BelVi je nova linija dodataka prehrani iz Belupa prilagođena potrebama pojedinaca, kako djece tako i odraslih. 

BelVi dodaci prehrani brinu o vašem zdravlju te vas mijenjaju nabolje. 

BelVi Immuno PLUS, BelVi MULTI JUNIOR, BelVi MULTI Q10 i BelVi PRO PLUS.

Proizvodi su bez glutena i ne sadrže šećer

Što je BelVi PRO PLUS? 

BelVi PRO PLUS predstavlja sinergiju 6 milijardi dobrih bakterija, vitamina B1, B2, B6, B12, B9 i prebiotika fruktooligosaharida namijenjenih podršci zdravom srcu i zaštiti stanica od oksidativnog stresa. Odabrani sojevi dobrih bakterija L. acidophilus, L. reuteri, L. plantarum uz prebiotike pokazuju pozitivan učinak na razinu kolesterola i triglicerida koji su važni čimbenici kardiovaskularnog rizika. 

Dolazi u praktičnom pakiranju za direktnu primjenu bez vode u obliku praška ugodnog okusa vanilije

Doziranje: Odrasli i mladi od 14 god 1 x dnevno. 

Neto količina: 28 vrećica

Što je BelVi MULTI Q10? 

Multivitaminski dodatak prehrani s čak 13 vitamina, 10 minerala i koenzimom Q10 za podizanje energije i smanjenje umora i iscrpljenosti. Ova energetska kombinacija dolazi u obliku praška s okusom limuna i cole za direktnu primjenu bez vode.

Doziranje: Odrasli i mladi od 14 god 1 x dnevno. 

Neto količina: 20 vrećica

Što je BelVi MULTI JUNIOR? 

Kombinacija 12 vitamina, minerala s laktoferinom nadoknaditi će energiju, smanjiti umor i podržati zdrav imunitet djece već od 3 godine. 

BelVi MULTI JUNOR razveseliti će najmanje ugodnim okusom limuna i jagode

Doziranje: 1 x dnevno

Neto količina: 60 tableta za žvakanje

Što je BelVi Immuno PLUS? 

Tablete za žvakanje s brzim oslobađanjem nutrijenta i ugodnog okusa limuna i jagode namijenjene su odraslima i djeci iznad 3 godine. Sadrže cink te vitamine B6, B12, C i D koji doprinose normalnoj funkciji imunološkog sustava. 

Doziranje: Odrasli i djeca starija od 3 godine 1 x dnevno

Neto količina: 30 tableta za žvakanje

Pronađi i Ti svoj BelVi!

Dodatak prehrani nije nadomjestak ili zamjena uravnoteženoj prehrani. Važno je pridržavati se uravnotežene i raznovrsne prehrane te zdravog načina života. 

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Povezane teme

Anksioznost

Je li moguće ako sam koristila terapiju za anksioznost da sam imala osjećaj umora i iscrpljenosti?

Prehrana

Prehrana i psorijaza: saveznici ili neprijatelji?

Vrijeme čitanja članka: 3 minutePsorijaza je kronična upalna bolest kože koja uzrokuje ljuskanje i zadebljanja kože. Pogađa milijune ljudi diljem svijeta i vjeruje se da nastaje zbog problema s imunosnim sustavom. Osim kožne manifestacije, psorijaza je sustavna bolest koja često dolazi u kombinaciji s metaboličkim sindromom, bolestima srca i krvnih žila, dijabetesom tipa 2 te upalnim bolestima crijeva. Sve […]

Probiotici

Probiotici – saveznici zdravlja. Što su, kako djeluju i zašto su važni?

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteU posljednjih nekoliko godina probiotici su postali neizostavan dio razgovora o zdravlju probavnog sustava, imunitetu i općem blagostanju. Probiotici su živi mikroorganizmi, najčešće bakterije i kvasci, koji u odgovarajućim količinama mogu imati blagotvoran učinak na zdravlje domaćina. Najpoznatije probiotičke bakterije pripadaju rodovima Lactobacillus i Bifidobacterium, dok se kvasci poput Saccharomyces boulardii također koriste u probiotičkim […]

Hladni zrak

Važnost hidratacije zimi – zašto je ključno piti dovoljno tekućine čak i na hladnoći?

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteKada razmišljamo o hidrataciji, najčešće zamišljamo vruće ljetne dane kada se pojačano znojimo i češće posežemo za vodom. Međutim, zimi je jednako važno unositi dovoljno tekućine, iako žeđ možda nije toliko izražena. Hladan zrak, grijani zatvoreni prostori i fizička aktivnost na niskim temperaturama mogu brzo dovesti do dehidracije, što može negativno utjecati na naš organizam. […]

Stres

Da li bih trebala ponoviti posjet kardiologu ili da sve prepišem umoru i stresu?

COVID-19

Prehlada, gripa ili korona – pitanje je sad…

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteRazlika između gripe, prehlade i COVID-19 Zima donosi često obolijevanje od sezonskih bolesti poput prehlade, gripe i COVID-19. Iako dijele mnoge simptome, važno je znati prepoznati razlike kako biste na vrijeme reagirali i spriječili komplikacije. Prehlada Prehlada je zarazna infekcija gornjih dišnih puteva koja zahvaća nos, grlo, sinuse i dušnik. Uzrokuje je više od 200 […]

Iz iste kategorije

Ljekarništvo

Koenzim Q10 – jesmo li ga zaboravili?

Vrijeme čitanja članka: 3 minuteKoenzim Q10 (CoQ10) je prirodni antioksidans koji tijelo proizvodi i koristi na staničnoj razini za podršku rastu, energiji i održavanju stanica. Ova tvar, nalik vitaminima, prisutna je u svim tkivima, a najviše se nalazi u srcu, jetri, bubrezima i gušterači. Prvi put otkriven 1957. godine, CoQ10 je od tada prepoznat kao ključan spoj za funkcioniranje […]

Ljekarništvo

Izrasline po tijelu – što je to?

Ljekarništvo

D-manoza, šećer kao rješenje upale

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteD-manoza je jednostavan šećer prisutan u mnogim biljkama. Iako je slična glukozi, razlikuje se po tome što se ne pretvara u glikogen niti se pohranjuje u organizmu, već se brzo izlučuje putem urina. Zbog toga ju mogu koristiti i dijabetičari koji svoju bolest drže pod kontrolom. Prirodni izvori D-manoze D-manoza se prirodno nalazi u većim […]

Ljekarništvo

Kad nam prisjednu jaja – salmonela i salmoneloza

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteŠto je salmonela? Salmonela, poznata i kao salmoneloza, je bakterijska infekcija koja uzrokuje proljev i bolove u trbuhu. Ova bakterija živi u probavnom sustavu životinja i ljudi, a najčešći oblik zaraze je putem kontaminirane hrane. To je jedan od najčešćih oblika bakterijskog trovanja hranom u svijetu. Simptomi salmonele Simptomi se mogu javiti nekoliko sati do […]

Ljekarništvo

Utjecaj vrućina na bolesti i djelovanje lijekova

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteTa pasja vrućina! Pasja vrućina više nije iznimka u ljetnim mjesecima nego je postala pravilo. Visoke temperature, povećani postotak vlage u zraku te nagle promjene atmosferskih tlakova najviše utječu na ranjive skupine kao što su starije osobe, trudnice, djeca i bolesnici s kroničnim bolestima. Kako se temperature ovih dana često penju preko 30 stupnjeva, postavlja […]

Ljekarništvo

Izlaganje suncu može biti opasno ako se uzimaju lijekovi

Vrijeme čitanja članka: 3 minuteNakon dugog razdoblja nestabilnog proljetnog vremena, napokon se pojavilo sunce. Iako uživamo u ljetnim radostima i veselimo se dužim danima, godišnjem odmoru i odlasku na more, jake sunčeve zrake za mnoge od nas nose i određene opasnosti. Osobe koje uzimaju lijekove za kronične bolesti, kao i one koje moraju koristiti antibiotike za vrijeme sunčanih dana, […]

Ljekarništvo

Kolagen – izvor mladosti?

Vrijeme čitanja članka: 2 minuteKolagen je glavni strukturni protein u tijelu, čini 30% ukupnih proteina. Pruža strukturu, potporu i snagu koži, mišićima, kostima i vezivnom tkivu (hrskavica, ligamenti i tetive). Nalazi se i u organima, krvnim žilama i sluznici crijeva. Pomaže tkivima da budu jaka i otporna na istezanje. Struktura kolagena Kolagen je vlaknasti protein sastavljen od trostruke heliks […]

Ljekarništvo

Nestašica lijeka – koja je zamjena?