Trebam li se brinuti zbog nalaza prostate?

Poštovani,

Hvala vam na odgovoru na moje prethodno pitanje.
Zaboravio sam napisati da su mi 42 god.

Moje pitanje je glasilo:
Prije par da dana sam uradio ultrazvug abdomena, čisto preventivno jer je zadnji rađen prije 7 god.

Na ultrazvuku je sve bilo Ok osim na prostati:

Prostata je normalne veličine sa dva hiperehogena polja veličine 6 mm.

Doktor je rekao da je to od stare infekcije.
Da li se trebam zabrinuti oko ovoga?

Krva slika je rađena i svi nalazi su OK.

Hvala

11.3.2025

Odgovara

prim. dr. sc. Ante Reljić dr. med., spec. urologije, subspec. urolitijaze i urološke onkologije

Nemate razloga za brigu. Slažem se s mišljenjem kolege koji je radio UZV.

Pozdrav!

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.