Je li moguće da cista na testisu nestane?

Poštovani,

Bio sam kod urologa i na uzv testisa. Na desnom testisu mi je bila cista od 25 mm gdje mi je doktor rekao da je to ok. Prošlo je od tog pregleda pol godine i neki dan sam primjetio da te ciste nema, tu cistu imam puno godina, i uvijek sam ju mogao i sam opipati, ali sad je jednostavno nema. Moram li ići na pregled? Je li nornalno da cista sama od sebe nestane?

3.4.2025

Odgovara

prim. dr. sc. Ante Reljić dr. med., spec. urologije, subspec. urolitijaze i urološke onkologije

Ako je zaista bila cista moguće je da spontano pukne, ali to je rijetkost.

Na Vašem mjestu otišao bih na kontrolni UZV.

Pozdrav!

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.