Strah

Poštovani,

Imam 26 godina i prije otprilike 2 godine sam imala CT glave. Od tada ima dana kada neprestano razmišljam o opasnostima zračenja koje sam primila od skeniranja. Strah od zračenja i mogućeg raka je toliki da me često ometa u mojim svakodnevnim aktivnostima. Moje pitanje je ima li kakvog načina da smanjim taj strah? Znam da je vjerojatno pretjeran, ali mi je stalno u podsvjesti i ometa me u spremanju zadnjeg ispita na faksu sto me jos dodatno frustrira.

Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Lijep pozdrav,
Ivana

16.7.2018

Odgovara

izv. prof. prim. dr. sc. Tihana Jendričko dr. med., specijalist psihijatrije

Poštovana, 

svakako da je Vaš doživljaj opasnosti i posljedični strah pretjeran. Ne mogu Vam ovim putem dati upute kako smanjiti taj strah, no preporučam da otiđete na konzultacije psihijatra ili psihologa kako biste uspješno razriješili ove strahove jer je to svakako moguće. 

Srdačan pozdrav!

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Povezane teme