Anksioznost

Poštovani,
već godinu dana borim se s anksioznošću.Većinom sam je stavila pod kontrolu.Znači više se ne događa prevelika panika,strah,lupanje srca itd. Jedini simptom koji je ostao je hiperventilacija i konstantno razmišljanje o disanju.Znači konstantna potreba za nekim dubokim udisajem ,to mi čak utječe na kihanje jer kad mi se dogodi da idem kihnuti ja to vjerojatno disanjem zaustavim od straha,isto tako kada zijevam osjećam se kao da gutam zrak .To me jako brine i ne znam kako ću to popraviti.Hvala

29.3.2021

Odgovara

izv. prof. prim. dr. sc. Tihana Jendričko dr. med., specijalist psihijatrije

Poštovana,
možete se uključiti u neku od tehnika relaksacije ili psihoterapiju (npr. kognitivno-bihevioralnu).
Sretno!

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.