Neugoda u testisima

Poštovani,

prije dva mjeseca mi je dijagnostificirana klamidijska infekcija, te sam, nakon duljeg procesa utvrdivanja, dobio terapiju Sumamedom prije 3 tjedna, nakon kojih su simptomi nestali. Djevojka je također dobila terapiju Doksiciklinom, iako joj je nalaz bio negativan, a simptoma nema. Prije 10ak dana imali smo nezaštićene odnose, i ovih dana sam počeo osjećati nekakvu neugodu u testisima i donjem dijelu trbuha, i ponekad blago peckanje pri mokrenju (možda sam to i umislio kako sam imao navedene simptome pri infekciji klamidijom pa pušem na hladno). Čitao sam da se iz klamidijske infekcije može razviti upala testisa i pasjemenika koji za simptome mogu imati nekakvu neugodu. Sad me zanima je li moguće da se klamidijska infekcija reaktivirala nakon terapije Sumamedom (pa da je to dovelo do upale testisa/pasjemenika), ili možda da sam se “opet” zarazio od djevojke (iako joj je nalaz bio negativan i prije preventivne terapije Doksiciklinom)?
Također bi napomenuo da mi se znalo i prije dogoditi da par dana osjećam sličnu neugodu (vjerojatno od neke fizičke aktivnosti ili puno sjedanja u neudobnoj odjeći) i da prođe sama od sebe, a ovaj put sam neugodu počeo osjećati dan-dva nakon dulje vožnje automobilom u, za testise, relativno neudobnom položaju.

14.5.2018

Odgovara

prim. dr. sc. Ante Reljić dr. med., spec. urologije, subspec. urolitijaze i urološke onkologije

Upala pasjemenika praćena je jakim bolovima, visokom temperaturom i značajnom oteklinom – to dakle nemate! Moguće su i reaktivacija  neizlijelene infekcije kao i ponovna infekcija. Međutim, i ranije ste imali slične osjećaje neugode koji su sami prošli!?

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.