Mogu li s 13 godina dobiti točnu dijagnozu?

Ja sam trinaestogodišnjakinja koja misli da ima granični poremećaj ličnosti. Prije nekoliko mjeseci mi je tadašnja psihijatrica napisala u nalazu da smatra da ga razvijam. Temeljito sam istražila o tom poremećaju i pročitala desetke članaka. Imam većinu odgovarajućih simptoma, ali kako više ne idem kod iste psihijatrice osjećam se glupo dijeliti to s novom da ne bi ispala glupo ili kao da ja sama sebe pokušavam dijagnosticirati. Zanima me bilo kakvo mišljenje ili savjet.

24.5.2022

Odgovara

izv. prof. prim. dr. sc. Tihana Jendričko dr. med., specijalist psihijatrije

Poštovani,

prije završetka psihološkog razvoja i formiranja lličnosti (barem se čeka do 18 godina) ne postavlja se konačna dijagnoza poremećaja ličnosti.

Srdačan pozdrav!

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.