Anskioznost??

Poštovani, dijagnosticirana mi je akutna reakcija na stres, tj. anksioznost, u 1. mjesecu ove godine. Uzimam Zoloft 50 mg i Normabel prema potrebi… A to je jednom mjesečno kad dobim menstruaciju i to na kraju, s tim da imam Mirenu… S kojom sam imala 2 godine smanjenju, ali opet normalnu Em, a sad otkad mi bila dijagnosticirana tjeskoba, skoro pa ništa, tek na kraju mi se spusti nešto i tjeskoba prestane… Ima li tjeskoba veze možda s hormonima? S tim da ovih 10 mjeseci radim na sebi od meditacija, autogenih treninga, mindfull, tjelovježba, jedino sam se udebljala 14 kg :).. Sad kad se zaboravim i ne mislim na sebe dođe mi vrućina u glavu i trnci po rukama, teže disem i proljev i sve prođe kroz 2 – 3 minute… Ja sad vjerujem da to nije panični napadaj, želim to vjerovati… Jer se trudim i sve proučavam.. I kad mi tak dođe samo velim: došao si, jel, budeš i prošao.. Nemam nikakve crne misli i htjela bi prestati uzimati Zoloft. Molim vas Vaše mišljenje?

27.9.2019

Odgovara

izv. prof. prim. dr. sc. Tihana Jendričko dr. med., specijalist psihijatrije

Poštovana, 

moguće je da je anksioznost povezana s hormonima. Liječenje anksioznosti, ovisno o težini i vrsti simptoma može biti psihoterapijsko, medikamentozno pa i socioterapijsko. U svakom slučaju, za preporuku personaliziranog liječenja potreban je detaljniji psihijatrijski pregled.

Srdačan pozdrav! 

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.