Bi li trebala otići kod psihijatra nakon smrti voljene osobe?

Postovani!
Nakon smrti moje majke  borim se sa napadajima panike i opsjednoscu sa bolestima, tipa da bolujem od neke neizljecive bolesti i slicno… da li bi posjeti psihologu pomogli ili je bolje potraziti pomoc psihijatra?
Situacija je takva da ja sama po sebi razumijem da nisam bolesna (radila krvnu sliku koja je sasvim u redu), ali jednostavno neki dio mene se bori i pobija te cinjenice i tad nastupaju napadaji panike koje sam vec polako uspjela kontrolirati ali ne uspije mi bas svaki put, nekad je to jednostavno jace od mene.
Zahvaljujem na odgovoru

22.5.2024

Odgovara

izv. prof. prim. dr. sc. Tihana Jendričko dr. med., specijalist psihijatrije

Poštovana, savjetujem pregled psihijatra. Na pregledu ćete moći dobiti i detaljniju preporuku koja je vrsta liječenja najoptimalnija za vas.

Srdačan pozdrav!

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.