Pozdrav.

Poštovani,
Popila sam antibiotik amoxicillinum • acidum clavulanicum bez vode zbog određenih okolnosti. Osjetila pritisak u jednjaku jer očito, tableta teže klizi. Naime, to me uplašilo jer sam inače paničar… Sad kako sve to ide jedno s drugim… Naravno počelo mi se blago vrtjeti i to me još bolje uplašilo (tipični simptomi panike) te brži puls te otkucaji srca… Zatim sam na internetu pročitala da takvo uzimanje velikih tableta dovodi do čak kobnih ishoda i/ili oštečenja probavnuh organa općenito. Što tome ne pridonosi, jednjak nema živce i nije osjetljiv dovoljno da mozgu šalje informaciju za bol… Možete mi odgovoriti što mi je najpametnije učiniti , trebam li pregled kod liječnika? Hvala

4.6.2020

Odgovara

izv. prof. prim. dr. sc. Tihana Jendričko dr. med., specijalist psihijatrije

Poštovana,

iz navedenog ne zvuči da biste na pregled.

Srdačan pozdrav!

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.