Posljedice psihičkog zlostavljanja

10 mjeseci trpjela sam psihičko zlostavljanje u vezi. Od toga je prošlo 4 godine, a ja osjećam iracionalne strahove, anksioznost, vraćaju mi se sjećanja i loše spavam te sanjam zlostavljača. Dijagnosticirana mi je psihoza, ali unatoč liječenju, kod mene nema pomaka. Što mi je i što da radim?

30.10.2019

Odgovara

izv. prof. prim. dr. sc. Tihana Jendričko dr. med., specijalist psihijatrije

Poštovana, 

ne mogu iz Vašeg opisa dati precizniju procjenu, no potrebno je svakako nastaviti liječenje – najvjerojatnije bi najučinkoviitija bila kombinacija farmakoterapijskog i psihoterapijskog liječenja.

 

Srdačan pozdrav!

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.