Bolne kvržice ispod pazuha

Imam 15 godina i juce mi se ispod pazuha pojavila bolna kvrzica velicine oraha.Prije sam imala takodje kuglice ali su bile manje, te nisu bile ovoliko bolne.Javilo se i crvenilo.Jako se brinem.Sta bi to moglo biti ?

29.8.2018

Odgovara

mr. Klaudija Šebetić dr. med., spec. dermatovenerologije

Poštpovanje,

bolne kvržice koje opisujete mogu biti upaljene znojnje žlijezde ,a li sa takovim promjenama se mora biti oprezan jer i  u pazusima imamo i limfne čvorove koji se također mogu upaliti i biti bolni.

Često nakon depilacija  i tijekom ljeta nastaju bolne kvržice u pazusima- no, svakako se obratite svojem liječniku radi pregleda

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.