Natečeni, iritirani kapci

Poštovani,

prije 2 mjeseca bila sam na operaciji mrene oka. Sve je prošlo u redu, potrošila sam prepisanu terapiju, ali nakon toga, s unutarnjeg kuta oka, oba kapka su zahvaćena crvenilom, suhoćom, osjećajem peckanja i iritacije, natečenosti. Obzirom da je samo oko zdravo i nije crveno, doktor mi je pripisao umjetne suze i Dexagel kapi, što je situaciju samo pogoršalo.

Tjedan dana kasnije išla sam drugom doktoru, koji je rekao da se radi o alergiji i da neka prestanem koristiti sve kapi i zamijenim ih oblogom od kamilice. No to ne pomaže.
U ljekarnama nitko ne želi dati mišljenje.

Molila bih za vaš savjet.

20.2.2020

Odgovara

mr. Klaudija Šebetić dr. med., spec. dermatovenerologije

Poštovana,

vjerojatno se radi o alergiji.

Preporučila bih Vam da prestanete sa svim kapima i da se javite okulisti ponovo na pregled.

Srdačan pozdrav.

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.