Fleka nakon istiskanja potkožnog prišta

Poštovani,prije 3 mjeseca sam istiskala potkožni prišt i sada mi je ostala crveno-smeđa fleka tamo gdje je bio prišt i to se ne povlači.Zanima me kojim kremama bih mogla posvijetliti ili barem donekle ublažiti tu fleku jer se bas nalazi usred čela.Bi li po Vasem misljenju pomogao serum sa vitaminom C i smije li se on upotrebljavati za vrijeme suncanih dana ili Vi imate neku bolju preporuku?Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru.

15.1.2021

Odgovara

mr. Klaudija Šebetić dr. med., spec. dermatovenerologije

Poštovana,
serumi sa C vitaminom mogu posvlijetliti hiperpigmentacije, no ovisno koliko je to izraženo i u kojim dubinama kože se nalazi hiperpigmentacija. Obavezno tijekom dana mažite na kožu kremu sa zaštitnim faktorom a serum sa C vitaminom navečer. Ako ne bi na navedeno prolazilo savjetujte se s dermatologm o jačim postupcima-kao što su kemijski medicinski pilinzi ili laserski postupci

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.